Drukarka laserowa – kiedy warto w nią zainwestować?

wydajny laser w każdym domu

Drukarka laserowa to urządzenie, którego zastosowanie polecane jest zwłaszcza w przypadku wydruku dokumentów. Charakteryzuje je bowiem znaczna szybkość oraz dokładność. Nadal jednak drukarki atramentowe uważane są za lepsze w przypadku drukowania obrazów oraz fotografii. Czy jest zatem sens inwestować w drukarkę laserową kolorową?

Drukarka laserowa a urządzenie wielofunkcyjne

Drukarki laserowe cieszą się dużą popularnością, głównie z uwagi na zestawienie zaawansowanej technologii i niskiej ceny. Eksploatacja tego typu urządzeń nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, jak ma to miejsce w przypadku drukarki atramentowej, gdzie zachodzi konieczność częstej wymiany tuszu. Tonery uważane są za bardziej wydajne, jednak w przypadku awarii toneru z głowicą, zachodzi konieczność drogiej naprawy. Niekiedy jej koszt jest tak duży, że znacznie bardziej opłaca się kupić nową drukarkę. Niemniej, wydaje się, że zakup drukarki laserowej będzie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy postawimy na modele przynajmniej ze średniej półki cenowej. Jakość wydruku fotografii nie będzie wówczas odbiegać od tej, którą zapewniają drukarki atramentowe. Konieczny będzie jednak wybór drukarki laserowej kolorowej, gdyż monochromatyczna mocno ogranicza nasze możliwości, jeżeli chodzi o wydruk zdjęć oraz obrazów.

Jakie parametry są istotne?

Porównując kolejne modele dobrze jest skupić się na poszczególnych parametrach, które w znacznej mierze wpływają na działanie drukarki. Co się do nich zalicza? Na pewno będzie to szybkość oraz jakość druku. Zazwyczaj podawana jest w ilości stron drukowanych na minutę. Znaczenie ma także cicha praca urządzenia oraz mobilny rozmiar. Mniejsze drukarki nie zabierają miejsca i można ustawić je w dowolnym pomieszczeniu. Sprawdźmy także czy nasza drukarka posiada menu w języku polskim. Jeżeli zależy nam na nowoczesnych rozwiązaniach, to warto wybrać drukarkę z łącznością Wi-Fi.

Sprawdź – https://www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-kolorowe-c-535.html