Toner do drukarki laserowej

niezwykle wydajny toner w codzienne eksploatacji

Urządzenia laserowe cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród osób, którym zależy na drukowaniu dużych ilości dokumentów. Wśród ich głównych zalet wymienia się najczęściej szybkość działania, a także dobrą jakość wydruku. Nie można im odmówić także wydajności. Jeden toner zapewnia bowiem wydruk wielu stron. Po pewnym czasie zachodzi jednak konieczność jego wymiany. Jaki toner wybrać, aby nadal cieszyć się z możliwości oferowanych przez naszą drukarkę laserową?

Tonery i ich rodzaje

Wybór toneru powinien zostać uzależniony od modelu naszej drukarki. Tonery dostępne są bowiem zazwyczaj w dwóch typach, gdzie toner może występować samodzielnie lub jako całość połączona z bębnem. Zakup samodzielnego tonera jest rozwiązaniem znacznie tańszym i z tego też powodu częściej wybieranym. Zanim jednak kupimy urządzenie drukujące, powinniśmy sprawdzić, jak prezentuje się koszt jego eksploatacji. Niektóre tonery dedykowane do konkretnych urządzeń drukujących, mogą okazać się przesadnie drogie. Na cenę wpływa głównie marka producenta, dlatego nie zawsze należy się nią kierować.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Z pewnością duże znaczenie w przypadku tonera ma jego wydajność. Im jest ona wyższa, tym lepiej, chociaż wydaje się, że nie jest to aż tak istotne w przypadku drukarek kupowanych na użytek domowy. Najtańsze tonery drukują ok 1000 stron, co wydaje się i tak dużą liczbą. Lepsze tonery pozwalają wydrukować nawet około 3000 stron, dlatego zastosowanie odnajdują zwłaszcza w małych i średnich firmach. Zdecydowanie popularniejsze są za to tonery czarne aniżeli kolorowe, wynika to zapewne z faktu, że drukarki laserowe stosowane są głównie do wydruku dokumentów. Niemniej, nie powinniśmy mieć większego problemu jeżeli zdecydujemy się na zakup kolorowego tonera.