Najważniejsze zalety drukarki laserowej


Drukarka jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego biura. Jej wielkość oraz wydajność należy dopasować do ilości drukowanych stron. Od kilku lat urządzenia laserowe wypychają z rynku modele atramentowe. Zamiast tuszu używają specjalnego proszku o bardzo drobnej gramaturze, która ma właściwości magnetyczne. Toner HP p1102 jest bardzo wydajny, w zależności od jakości wydruku oraz stopnia pokrycia strony wystarcza na minimum 1000 stron.

Jak działa drukarka laserowa?

Promień lasera w drukarce jest odpowiedzialny za zmianę naładowania elektromagnetycznego tonera wewnątrz kartridża. W ten sposób powstaje coś na wzór matrycy obrazu. Pod wpływem ładunków elektromagnetycznych, toner przywiera do obracającego się bębna. Następnie obraz, który został utworzony na bębnie zostaje przeniesiony na kartkę papieru. Wystarczy, że kartka raz przesunie się pod zasobnikiem, a cały wydruk zostanie naniesiony na papier. Następnie papier zostaje przeniesiony do grzałki, w wyniku działania której zostaje utrwalony. Tak w skrócie działa drukarka laserowa. Aby wymienić toner HP p1102 nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności technicznych. Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi, można zrobić to samodzielnie. Jakie są największe zalety modeli laserowych?

  • Osoby, które drukują dużą liczbę stron, z pewnością docenią szybkość wydruku.
    Kolejną istotną cechą jest wydajność tonerów, która jest zdecydowanie większa niż w przypadku modeli atramentowych.
  • Drukarki laserowe charakteryzują się długowiecznością. Używanie sprzętu zgodnie z zaleceniami producenta zaowocuje bezawaryjną pracą.
  • Koszt wydruku jednej strony jest niższy niż w przypadku modeli atramentowych. Ma to szczególne znacznie w sytuacjach, gdy drukarka jest intensywnie eksploatowana.

Drukarki laserowe są polecane przede wszystkim dla biur, w których często drukuje się czarno-białe dokumenty. Toner HP p1102 od Dr Tusz, jest kompatybilny z wieloma urządzeniami, dlatego jest łatwo dostępny, zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych.