Jak wybrać drukarkę atramentową?


Drukarki atramentowe idealnie nadają się do drukowania w kolorze. Świetnie sprawdzą się również drukując zdjęcia. Wybierając tego typu sprzęt należy pamiętać o tuszu, który często oznaczony jest logiem producenta oraz daną liczbą. Tusz HP 650 jest kompatybilny z drukarkami oraz urządzeniami typu All-in-One, dzięki czemu jest łatwo dostępny zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu drukarki?

Podstawowe parametry techniczne

W opisie poszczególnych modeli znajduje się szereg informacji dotyczących urządzenia. Które z nich są najbardziej istotne i jak wpływają na użytkowanie sprzętu w życiu codziennym?

  • Szybkość wydruku podawana jest w liczbie stron na minutę. W rzeczywistości uzależniona jest również od jakości wydruku oraz zajętości strony. Im wyższa jakość i zajętość, tym więcej czasu drukarka potrzebuje na wydrukowanie strony. W przypadku gdy sprzęt używany jest sporadycznie, wystarczy od 4 do 10 stron na minutę.
  • Wydajność zazwyczaj podaje się przy 5% pokryciu strony. Tusz HP 650 wystarczy na około 360 stron.
  • Dodatkowe funkcje takie jak łączność bezprzewodowa pozwala na łączenie się drukarki z komputerem przy pomocy sieci Wi-Fi. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy drukarka jest w innym pomieszczeniu niż komputer.
  • W instrukcji obsługi lub na opakowaniu znajduje się informacja dotycząca gramatury papieru, który może być używany w danym modelu. W przypadku standardowego druku jest to około 100 g/ m², jednak chcąc drukować zdjęcia, sprzęt musi obsługiwać papier o gramaturze ponad 200 g/ m².
  • Port USB oraz wejście na kartę pamięci SD, pozwala na drukowanie bezpośrednio z nośnika pamięci.

Parametry techniczne oraz wydajność drukarki należy dopasować do swoich potrzeb, uwzględniając pewien margines bezpieczeństwa, który będzie szczególnie przydatny, gdy nagle drukarka zacznie być intensywniej użytkowana. W takim wypadku warto pomyśleć o zapasach. Tusz HP 650 jest wydajny i zapewnia doskonałą jakość wydruku, jednak w przypadku drukowania dużej ilości stron, warto posiadać przynajmniej jeden zapasowy.