Porady ułatwiające zakup drukarki

laserowe drukarki wielofukncyjne

Przymierzasz się do zakupu drukarki? Zobacz, co warto wiedzieć, aby zainwestować w sprzęt dobrej jakości, który z powodzeniem wydrukuje dokumenty, grafiki, jak również obrazy w wysokiej rozdzielczości,

Technologia wydruku

Wybierając sprzęt drukujący, musimy najpierw zdecydować się na konkretną technologię druku. Do dyspozycji mamy przede wszystkim drukarki atramentowe i laserowe, chociaż dostępne są również drukarki żelowe. Które urządzenie cieszy się największym zainteresowaniem? Drukarki laserowe polecane są przede wszystkim do drukowania dokumentów tekstowych, znajdą zatem zastosowanie przede wszystkim w biurach. Najlepszym wyborem w tym przypadku wydaje się być urządzenie wielofunkcyjne laserowe – https://www.drtusz.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-laserowe-c-537.html, które łączy w sobie funkcję drukarki i skanera. W cenie jednego urządzenia zyskujemy zatem dwa. Osoby, którym zależy przede wszystkim na wydruku zdjęć oraz grafik, powinny postawić na drukarki atramentowe. Co jednak z drukarkami żelowymi? Jest to nowość na rynku sprzętów drukujących, dlatego wybór nie zachwyca. Niemniej, z pewnością w przyszłości się to zmieni. Specjalny żel, który zastępuje tusz zapewnia znaczną oszczędność, a przy tym nie jest podatny na rozmazanie.

Drukarka monochromatyczna czy kolorowa?

To kolejna kwestia, którą musimy rozważyć. W większości przypadków wystarczająca okaże się drukarka monochromatyczna, czyli drukująca jedynie w czerni. Jest to standard w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych laserowych. Dobrze sprawdzi się zarówno w biurach, jak i w gospodarstwach domowych. Przeważnie jej zakup wiąże się także z większymi oszczędnościami aniżeli ma to miejsce w przypadku drukarek kolorowych. Niemniej, drukarka kolorowa może okazać się niezbędna do drukowania grafik czy zdjęć. Wówczas konieczna będzie jednak inwestycja w sprzęt z wyższej półki. Sprawdźmy również jak prezentuje się szybkość wydruku. Ten parametr jest bardzo istotny, gdy drukujemy duże ilości grafik.