Urządzenie wielofunkcyjne czy drukarka – co wybrać?


Wiele osób stoi przed podobnym dylematem zakupowym. Na wybór rodzaju urządzenia ma wpływ wiele czynników, jednak najważniejsze z nich to przeznaczenie sprzętu oraz częstotliwość jego użytkowania. W przypadku urządzeń typu All-in-One, klient otrzymuje sprzęt, który poradzi sobie z większością prac biurowych, jednak jego cena jest zazwyczaj wyższa niż tradycyjnej drukarki. W przypadku wszystkich modeli atramentowych, wymagana jest okresowa wymiana kartridży. Dedykowany pojemnik z tuszem będzie kompatybilny tylko z urządzeniami danego producenta. Tusz do drukarki HP przeznaczony jest wyłącznie do sprzętów marki Hewlett – Packard.

Kiedy warto zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne?

Tego typu sprzęt idealnie sprawdzi w biurach oraz wszędzie tam, gdzie ważna jest wielozadaniowość. Jak są najważniejsze cechy urządzeń All-in-One?

  • Zajmują niewiele miejsce, choć zazwyczaj są nieco większe od drukarki. Nadają się zwłaszcza do małych pomieszczeń.
  • Zastępują skaner, drukarkę, ksero, a zaawansowane modele nawet faks..
  • Są łatwe w obsłudze. Jedna konfiguracja wystarczy, aby urządzenie było w pełni gotowe do pracy.

Kiedy warto kupić drukarkę?

Podstawowe modele mają niewygórowaną cenę. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym kosztem eksploatacji są kartridże. Tusz do drukarki HP w zależności od modelu, pojemności, jakości druku oraz pokrycia strony, może wystarczyć na wydrukowanie nawet kilkuset kartek A4. Kiedy lepiej zdecydować się na drukarkę?

  • W sytuacjach, w których nie ma potrzeby używania ksera oraz skanera.
  • Drukarka atramentowa świetnie sprawdzi się w sytuacji, w której drukowane jest kilka stron tygodniowo. Wówczas tusz wystarczy na długi okres.
  • Modele atramentowe świetnie nadają się do drukowania fotografii.

Tusz do drukarki HP – https://www.drtusz.pl/tusze-hewlett-packard-hp-zamienniki-oryginalne-c-50200000003.html, podobnie jak w przypadku innych producentów, można wymienić w bardzo prosty sposób. Wystarczy kilka ruchów, aby zużyty pojemnik zastąpić nowym.